Ja i moje ciało. Ilustrowana encyklopedia dla dzieci

Nastał taki czas, gdy Igor zaczyna pytać o wiele rzeczy na które czasami jest mi na prawdę ciężko odpowiedzieć. W takich chwilach często sięgam po książki. Zwłaszcza wtedy, gdy te pytania są z anatomii człowieka.
Świetną pomocą jest pięknie zilustrowana encyklopedia dla dzieci Wydawnictwa Siedmioróg.
Dzięki niej dziecko dowie się wiele ciekawych rzeczy odnośnie anatomii człowieka.
Encyklopedia składa się z pięciu rozdziałów: Moje Ciało, Jak Dbać o Zdrowie, Zagrożenia, Życie Człowieka oraz Wiem Więcej.
Na końcu książki znajduję się słowniczek, dzięki któremu dowiemy się co to jest pępowina czy synapsa oraz indeks alfabetyczny, dzięki któremu łatwiej jest poruszać się po encyklopedii.
Książka napisana jest w bardzo przejrzysty sposób.  W encyklopedii znajdują się krótkie teksty, które sprzyjają czytaniu ze zrozumieniem a co najważniejsze nie nudzą.
Ja i moje ciało. Ilustrowana encyklopedia dla dzieci z pewnością zaspokoi ciekawość małych czytelników oraz zabierze ich w podróż w głąb ludzkiego ciała.
Zdecydowanie polecam ją mieć w biblioteczce.
Wydawnictwo o książce:
Encyklopedia skierowane jest do grupy wiekowej z początkowego przedziału edukacyjnego. Tak małe dzieci nie mają umiejętności dłuższego skupienia uwagi. Większość z nich słabo też czyta. Teksty zawarte w encyklopediach zostały więc dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w tym wieku - pisane są prostym językiem, a krótkie notki opatrzono tytułami, co umożliwia wybiórcze czytanie. Notkom towarzyszą realistyczne ilustracje, na które dzieci zwracają szczególną uwagę. Wynika to z zainteresowania 7-10-latków światem i z potrzeby odnalezienia się w nim.
Encyklopedia ma wiele walorów edukacyjnych. Krótkie teksty i realistyczne ilustracje sprzyjają nauce czytania, zwłaszcza czytania ze zrozumieniem. Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej, mogą znaleźć dodatkowe informacje w postaci pytań i odpowiedzi w rozdziale Wiem więcej. Na końcu każdej książki znajduje się słowniczek trudnych pojęć oraz indeks obrazkowy, umożliwiający szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji. Dziecko może w pełni samodzielnie korzystać z encyklopedii. Znajdzie w nich wiele informacji uzupełniających i porządkujących wiedzę szkolną.

Informacje:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: dr Lilianna Minkowska, Aleksander Minkowski
Ilustracje: Praca zbiorowa
Liczba stron: 72
Oprawa: twarda
Format: 23,5 x 29 cm
Kategoria wiekowa: wiek szkolny 7-12 lat (ale mój 5,5 latek jest nią bardzo zainteresowany.. jak już pisałam jest na etapie pytań o anatomii człowieka)
Znajdziecie ją o tutaj.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka