Jak odnowić meble?

Zapewne każdy z Wam ma jakieś stare meble, na które już patrzeć nie może i przychodzi już tylko jedna myśl.. wywalić je w cholerę!
Jednak zanim to zrobisz, zastanów się, czy nie chciałabyś go troszkę odnowić? Zmienić wygląd, ozdobić?
Ja w posiadaniu mam wiele mebli, które po prostu już mi się znudziły..
Bardzo często podglądam blogi o renowacjach starych mebli i jak patrze, jakie cuda można zrobić z takich staroci, to aż nie da się tego wyobrazić.
Ponieważ jakiś czas temu zagłębiłam się troszkę w technikę decoupage, stwierdziłam, że spróbuje cos pozmieniać w moich starych stołkach ;)
Dzisiaj pokażę Wam jak odnowić meble.
Od czego zaczełam.. Może napiszę Wam wszystko krok po kroku jak odnowić meble. W ten sposób będzie to bardziej przejrzyste :)
1. Masz papier ścierny? Tak?No to super! Papierem ściernym oczyść troszkę stołek
2. Gotowe? To teraz pora na odtłuszczenie i umycie tego starocia ;) Ja zrobiłam to płynem do mycia naczyń ;)
3. Jeśli masz takiego pomocnika jak mój Igor, to poproś go o pomalowanie mebelka farbą akrylową do metalu i drewna. My posiadaliśmy białą firmy śnieżka.
4. Jeśli macie cierpliwość, której nam brakuje to po prostu czekaj, czekaj i jeszcze raz czekaj, aż farba wyschnie i pomalujcie stołek/jakiś mebel jeszcze raz. My z Igorem jesteśmy bardzo niecierpliwi, więc podsuszyliśmy je suszarką :p
5. Stołki pomalowane i suche? To czas na poszukiwanie serwetek z wzorem, jaki by nam się podobał.
6. To teraz zabieramy się za wydzieranie/wycinanie wybranego motywu i rozwarstwiamy serwetkę, będzie potrzebna tylko jedna-wierzchnia, warstwa.
7. Następnie wybrany motyw przykładamy do miejsca, gdzie ma być naklejony. Pędzelek moczymy w kleju z lakierem do decoupage (pełno tego na allegro) i zdecydowanym, lecz delikatnym ruchem pociągamy po motywie. Kiedy całość wyschnie, powtarzam malowanie klejem z lakierem jeszcze raz lub jeśli macie sam klej to malujecie lakierem :)
I ot co cała fizolofia :p
To teraz pokażę Wam kilka zdjęć mojej pracy i oczywiście efekt końcowy :)I jak podoba się efekt? Odnawialiście kiedyś jakieś stare rzeczy? Fajnie jest tak dawać drugie życie starym, zniszczonym rzeczom :)

6 komentarzy :

 1. O kurcze efekt mega ;) Julita.Bińkowska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Jeszcze dumam nad komodą z prl-u, ale ją chyba tylko pomaluję :)

   Usuń
 2. Też kiedyś robiłam rzeczy metodą decoupage,ale mniejsze :) typu miseczki,kubeczki.Niestety są to bardzo drogie materiały i zaprzestałam... Ale twój efekt... wow

  OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka