Jak zrobić ozdoby bożonarodzeniowe? #1

Rozpoczął się grudzień, a wraz z nim będą pojawiały się wpisy związane ze świętami..
Będzie tu nastrojowo i zimowo :)
Postanowiłam, że w tym roku będziemy z dziećmi robili dużo świątecznych prac oraz zabaw.
Nie bójcie się, nie tylko to pojawi się na blogu. Będzie tu także trochę kosmetyków zimowych oraz innych ciekawych tekstów wartych przeczytania ;)
To również zasługa Blogomas 2017! :) Postanowiłam, że postaram się podjąć tego wyzwania ;)
Co z tego wyjdzie? Zobaczymy :)
Jak nie którzy z Was wiedzą, prowadzę licytacje dla Oli. Nie dawno można było wylicytować pewną książkę, a mianowicie ''Wielką Księgę ozdób bożonarodzeniowych. Składanki z papieru z naklejkami.''
Ta pozycja była bardzo pożądana przez licytujących aż sama byłam ciekawa co to takiego.
Kilka dni temu pojawiła się i u nas. Dzieci oczywiście nie mogły wytrzymać i od razu zabraliśmy się za składanie dekoracji.
Bardzo lubimy wspólnie szykować dekoracje świąteczne a ta książka posiada wiele zestawów modeli do wykonania dekoracji okien oraz świątecznego stołu.
Znajdziemy w niej między innymi bombki, łańcuch, bałwana, figurkę Świętego Mikołaja, chatkę i sanie Mikołaja, kartki świąteczne, choinkę z kartonu i wiele, wiele innych ozdób.
Zamieszczone w książce wskazówki są bardzo dokładne i, pomimo że jest przeznaczona dla dzieci od 5 lat to mój 4 latek nieźle sobie z nimi radził.
Nie potrzebne będą wam nożyczki i klej, więc jest to z pewnością bezpieczna zabawa dla wszystkich pociech. Dodatkowo książka posiada złote, srebrne oraz kolorowe naklejki, którymi można udekorować wykonane modele :)
Igorek sam złożył szopkę betlejemską a ja z Kacperkiem zrobiłam Mikołaja z saniami, który jak na razie nie służy jako dekoracja, ale jest przeznaczony do zabawy :)
Jeszcze przed nami wiele modeli do złożenia i z pewnością do świąt złożymy wszystkie :)
Będzie przy tym niesamowita zabawa i przy okazji nasz dom będzie pięknie ozdobiony świątecznymi dekoracjami, które własnoręcznie zrobimy.

A Wy robicie sami dekoracje czy idziecie na łatwiznę i kupujecie? A może nie bawicie się w dekorowanie domu?


3 komentarze :

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka