Squla, czyli nauka poprzez zabawę!

We wrześniu rozpoczęliśmy przygodę ze szkołą. Igor poszedł do pierwszej klasy.
Pomimo tego, że już nie jest to zerówka, tylko szkoła nadal jestem tego zdania, że dziecko najszybciej wszystko łapie dzięki zabawie.
Współczesne dzieci w wieku szkolnym bardzo dużo czasu spędzają przed komputerami, tabletami czy telefonami. Wiadome jest to, że rodzice starają się im to ograniczyć, jednak nie wszyscy mogą wiedzieć, że w dzisiejszych czasach czas spędzony przy komputerze czy tablecie jest nie tylko przyjemny, ale też wartościowy.
Nie dawno odkryłam bardzo ciekawą i edukacyjną platformę dla dzieci. 
Jest nią Squla, która oferuje blisko 60 000 quizów i zadań dostosowanych do wieku i tempa nauki dziecka, przeznaczonych dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym. 
Fajne jest w niej to, że jej program jest zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2017/2018.
Przedszkolaki mogą się uczyć literek, cyferk, a nawet języka angielskiego. 
Wszystkie zadania czytane są przez lektora, więc dzieci ''nieczytające'' z łatwością poradzą sobie z rozwiązywaniem zadań.
Za każdą prawidłową odpowiedź, dziecko jest nagradzane wirtualną monetą, którą później może wymienić na prawdziwe prezenty w sklepiku Squli.
A wiadomo, że jak są nagrody to i dziecko jest zachęcone do systematycznej i samodzielnej nauki :)
Twoje pociecha dzięki tej platformie może uczyć się i utrwalać materiał szkolny ze
wszystkich przedmiotów oraz klas. 
Matematyka, j.polski, j.angielski, przyroda, j.niemiecki, historia i społeczeństwo, muzyka, plastyka, zajęcia techniczne oraz kompetencje XXI wieku.
Bardzo ważnym elementem Squli jest konto rodzicielskie, które pozwala na dokonywanie zmian w profilu dziecka i monitorowanie jego postępów. 
Co tydzień rodzic dostaje raport. Tego typu rozwiązanie pozwala zaobserwować, które obszary sprawiają dziecku największe trudności i na bieżąco monitorować jego postępy.
Dzięki Squli szkoła dla dziecka staje się jeszcze fajniejsza! 
Drodzy rodzice pamiętajcie w internecie można bawić się mądrze! 
Aby stworzyć własne konto, należy wejść na www.squla.pl 6 komentarzy :

 1. Cały czas korzystamy z tej platformy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My dopiero zaczynamy, ale o dziwo mojego leniuszka Kacperka (lat 4) co go nic nie interesuje prócz urwisowania, to ta platforma zaciekawiła i z chęcią rozwiązuje zadania :)

   Usuń
 2. Moje córka dopiero chodzi do przedszkola, więc wszystko przed nami, ale zastanawiałam się widząc reklamę Squli na ile to sensowna sprawa. Dzięki Twojej recenzji wiem, że warto z tego skorzystać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój młodszy synek ma 4 latka i juz zaczyna robić zadania :)
   My dopiero poznajemy tą platformę, ale widzę, że jest to fajna zabawa i co najważniejsze nauka :)

   Usuń
 3. Dzieci zdecydowanie najlepiej uczą sie przez zabawę, a tak jak piszesz, komputer to nie tylko bezmyślne marnowanie czasu, ale też rozwój :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze mamy czas na komputery, ale.warto korzystać z technologii i dzięki niej rozwijać umiejętności dzieci.

  OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka