Park Dinozaurów- Gra kooperacyjna dla całej rodziny!

Jakiś czas temu pokazywałam wam na instagramie nasze nowości z wydawnictwa Egmont i bardzo duża część was prosiła mnie o pokazanie gry ''Park Dinozurów''
Jest to gra kooperacyjna, czyli taka, w której rodzice wraz z dziećmi starają się zrealizować cele stawiane przez grę. Nie występuję w tej grze rywalizacja między graczami. 
Elementy gry:
 • 1 dwustronna plansza parku
 • kostka
 • meteoryt
 • 8 żetonów obiektów
 • 8 żetonów tyranozaurów
 • 4 dinozaury (pionki)
Gra przeznaczona jest dla graczy w wieku 3-103 lat ;)
Po rozpakowaniu gry, przygotowujemy ją tak jak piszę w instrukcji i rozpoczynamy zabawę ;)
Głównym celem jest doprowadzenie jak największej ilości dinozaurów do ich wybiegów, zanim skończy się czas. W odmierzaniu czasu służy nam meteoryt.
Grę rozpoczyna najmłodszy gracz, rzucając kostką i przesuwając dowolnego dinozaura zgodnie z ilością wyrzuconych oczek na kostce. Następnie odkrywa żeton obiekt. Jeśli znajdował się na nim taki sam obrazek, jak na polu z właśnie przesuniętym dinozaurem, to nic się nie dzieje.
Jednak, gdy okaże się, że obrazek jest inny to przesuwamy meteoryt o jedno pole. W taki sposób zostało wam mniej czasu na uratowanie dinozaurów. 
Koniec gry jest wtedy, gdy wszystkie dinozaury zostaną uratowane lub meteoryt dotrze na ostatnie pole swojego toru.
Gra Park Dinozurów posiada dwa warianty, więc jeśli uda wam się uratować dinozaury w podstawowej wersji można zwiększyć stopień trudności!
Gra ma przepiękną szatę graficzną. Wszystkie elementy są solidnie wykonane. Drewniane pionki w kształcie dinozaurów skradły nasze serca i z pewnością skradłyby i wasze.
Polecamy!

A Wy w jakie gry lubicie grać? 10 komentarzy :

 1. Moja córeczka jest jeszcze za mała na takie gry, ale gdy podrośnie z pewnością będziemy kupować i grać. Fajnie, że gra ma dwa stopnie trudności, więc może posłużyć nawet gdy dziecko podrośnie. Ja na razie z mężem gram w planszówki takie dla dorosłych tzw. Platformówki, ale jak wspominałam gdy tylko córka podrośnie to będziemy się zaopatrywać w takie dla najmłodszych, bo oboje lubimy grać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama mam chłopców w wieku 5 lat i 8 lat więc te stopnie trudności to strzał w 10! ☺ a w jakie wy gracie? Macie jakieś ulubione?

   Usuń
 2. U na rządzi dobble i pełny kurnik, ale co jakiś czas się to zmienia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasza kategoria wiekowa - i ulubiony temat :) Musimy się koniecznie w nią zaopatrzyć !

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne są takie gry. To doskonały pomysł na spędzanie razem czasu. Dobry pomysł na prezent. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie dla mojego syna :) Ostatnio ma wielką fazę na dinozaury :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jesteśmy fanami gier planszowych. Ta spodobała by się mojemu synowi. Z synem lubimy grać w Carcassonne, tylko dla dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam takie rodzinne gry, gdyż zbliżają wszystkich do siebie, budują bliższe relacje. Czekam na recenzje innych gier. ; )

  OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka