Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jak uważnie śledzicie mój fanpage lub instagram wiecie, że ostatnio bardzo często podróżowaliśmy do Krakowa pomimo tego, że jest oddalony od naszego miejsca zamieszkania o ponad 300 km.Nasze podróże związane były z kontrolami, jak i operacją Kacperka. Nasze wypady były również cudowną okazją do zwiedzania tego pięknego miasta.Z waszą pomocą stworzyła wpis, co warto zobaczyć w Krakowie 


 • Stare Miasto- najstarszy obszar Krakowa. Jego centrum stanowi Rynek Główny. To tam najczęściej turyści zaczynają przygodę z tym uroczym miastem. Do najważniejszych zabytków Rynku należą: Kościół Mariacki, Sukiennice i Wieża Ratuszowa, Brama Floriańska oraz Barbakan. Oczywiście naszym chłopcom najbardziej spodobały się puszczane duże bańki ;) 
 • Na Rynku Głównym warto też wstąpić do Papugarni
 • Część z Was poleciła Muzeum pod Rynkiem. Nawet nie wiedziałam o jego istnieniu. Następnym razem koniecznie tam pójdziemy. 
 • Zamek Królewski na Wawelu
 • Smocza Jama bardzo zachwyciła nas jak i chłopców. Na pewno jeszcze nie raz tam pójdziemy :) 
 • Smok Wawelski, który zieje ogniem również. Chociaż chłopcy byli troszkę nim zawiedzeni. Stwierdzili, że nie tak sobie go wyobrażali ;)
 • Krakowski Kazimierz, który został utworzony przez samego Króla Kazimierza wielkiego w XIV wieku. Jest to dzielnica piękna i warta do odwiedzenia nie tylko ze względu na zabytki kultury Żydowskiej, ale również wspaniałe kościoły czy tak przeze mnie uwielbiane urokliwe uliczki. 
 • Pracownia i Muzeum Witrażu, czyli zwiedzanie muzeum wraz z własnoręcznie wykonaniem witraża pod okiem mistrzów 
 • Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego- jest to najstarszy ogród botaniczny w Polsce. Miejsce bardzo ładne, przestronne.
 • Park Wodny to, co moje foczki lubią najbardziej ;) Chłopcy z tego parku mogliby w ogóle nie wychodzić. Jeśli chodzi o dzieci jest to atrakcja must have ;) 
 •  Skałki Twardowskiego
 • Zoo, które jest na terenie krakowskiego Lasu Wolskiego 
 •  Park doświadczalny S.Lema
 • Muzeum Motyli
To takie nasze miejsca, które zobaczyliśmy i które chcemy zobaczyć. Warto również zrobić sobie rejs statkiem po Wiśle :) 
Cudowne są takie chwile, gdzie przez moment zapominasz o problemach i cieszysz się chwilą. 
A te chwile warto zachować na zawsze. My co kilka miesięcy robimy sobie fotoksiążki z takich naszych wspomnień. Tym razem podarujemy taką również jako prezent na 50 urodziny dla cioci. To również wspaniały prezent dla najbliższych. 

A Wy byliście w Krakowie? Co według Was warto zobaczyć? 
Wywołujecie zdjęcia czy wolicie fotoksiążki? 

8 komentarzy :

 1. byłam kiedyś w Krakowie, ale do Muzeum Motyli nie zajrzałam a może być ciekawie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jeszcze nie byliśmy, ale każdy poleca dlayego jest na liście😊 teraz na kontrole z Kacperkiem jedziemy dopiero w czerwcu, ale z pewnością tam zajedziemy

   Usuń
 2. Kiedyś dawno temu byłam w krakowie, chyba z jakąs wycieczką, więc w kwestii zwiedzania nie jestem ekspertem :) Ale jako ktoś kto w fotografii siedzi ze 20lat powiem jedno...zdjęcia są fantastyczne, mają duszę...ale fotoksiązka jest bardzo praktyczna, mam kiladziesiąt kiązek - pierwszą zrobiłam 15lat temu i nadal jest piekna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również uwielbiam zdjecia. Te powieszone na ścianach, postawione na szafkach czy te wywołane i powsadzane w album ❤ ale fotoksiążki też mają swój klimat❤ często wywołuje te same zdjęcia co są w fotoksiążce żeby mieć i to i to 🙈🙈🙈

   Usuń
 3. W Krakowie mieszkam od urodzenia, a i tak, przy okazji zwiedzania, poznaję miejsca, o których istnieniu nie miałam pojęcia :)

  OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka