Komiksy cz.1

Już kilka razy próbowaliśmy z komiksami i jakoś nie mogliśmy się do nich przekonać. Kiedyś była chwilowa fascynacja, ale gdy chciałam im jakiś kupić to pytali czy zamiast komiksu może być książka. To nasza kolejna próba i mój 7 latek (w sumie już zaraz 8 latek ) zaczyna sam sobie je czytać. Polubił się już z kilkoma i chciałby je kolekcjonować ;) Czytamy je również wspólnie.Dzisiaj przedstawimy Wam, jakie mamy nowości komiksowe w naszej biblioteczce.

Krasnolud Nap. Diamenty są bezpieczne.
Jest to kontynuacja komiksu nagrodzonego w drugiej edycji ''Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci.'' Pierwszy tom to '' Krasnolud Nap. Smocza Kraina''.
Przyjaciele bohatera komiksu postanawiają go odwiedzić w Smoczej Krainie. Jednak tuż przed ich przybyciem okazuje się, że sprawy nieco się pokomplikowały. Dochodzi do kradzieży. Zamaskowany złodziej włamuje się do królewskiego skarbce i przywłaszcza sobie koronę króla krasnoludów.
Nap zostaje oskarżony.. Kto uratuje bohaterów, gdy oni wpadną w wielkie kłopoty?
Komiks przeznaczony jest dla dzieci w wieku 8+. Jest dość mocno fantastyczny. Spotkamy w nim gadające stwory czy latające smoki. Warto przeczytać najpierw tom 1, ponieważ jest to kontynuacja i bez przeczytania wcześniejszej historii możecie się troszkę pogubić.
W komiksie akcja cały czas pędzi, więc nie sposób się przy czytaniu nudzić :)  Rysunki mają żywe i bardzo intensywne kolory, co z pewnością jeszcze bardziej zachęci czytelnika do lektury.
Kolejnym Komiksem, którego dzisiaj wam pokażemy, jest Kajtek i Koko w kosmosie. Zabłąkana rakieta. Jest to najdłuższy polski komiks napisany przez Janusza Christę.
1 tom kosmicznych przygód Kajtka i Koka i to pełen kolorów!
Kajtek i Koko uczestniczą w eksperymencie lotu w kosmos organizowanego przez profesora Kosmosika. Nieco zwariowany naukowiec wysyła ich do gwiazdozbioru Oriona. Wyprawa ta, to ostatnia rzecz, o jakiej marzy jeden z bohaterów. Przyjaciół czeka wiele niesamowitych przygód z udziałem robotów czy niebezpiecznej formy życia zmuszającej ich do ewakuacji.
Popadają w liczne tarapaty, ale zawsze pozostają w świetnym humorze :)

Wszystko przyjemnie się czyta i, mimo że to bardzo długi komiks szybka akcja, sprawia, że za nim się obejżymy to jesteśmy już na ostatniej stronie komiksu.
Polecamy wszystkim fanom komiksów.
Ostatnim komiksem, jaki dzisiaj chcę wam przedstawić to Niezła Draka, DRAPAK! Inwazja łowczych ciał niebieskich.
Jest to 3 tom przygód Drapaka. Tym razem bohater komiksu musi rozwiązać nietypową zagadkę.
W mieście pojawiają się złoczyńcy, którzy o dziwo chcą pomagać, a nie zaszkodzić w mieście naszym..
Jednak Drapak zauważa niepokojące zmiany z tym zawiązane..
W końcu superbohater inaczej spojrzy na swoje obowiązki.
Komiks stanowi doskonałą lekturę dla dzieci, ale również i dla dorosłych, bo ja przyznam się, że czytając ten komiks wciągnęłam się i to bardzo :)
Rysunki proste, bardzo kolorowe. Komiks przeznaczony jest dla dzieci w wieku 8+.
Polecamy! :)

Już niebawem pokażemy wam nasze kolejne zdobycze komiksowe ;)





6 komentarzy :

 1. nie czytam komiksów, ale muszę przyznać, że są super wydane :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cywilizacja komiksów jest dla mnie tak odległa, niczym Planeta Małp ;) Prawdopodobnie powinnam ją wreszcie odkryć, ale poniewaz mam już duże dzieci, interesują mnie raczej komiksy dla dorosłych ;) Ale te zaproponowane przez Ciebie są super - rozwijają dziecięcą wyobraźnię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wg mnie komiksy to nie książki, ale może mówię tak, bo nigdy mnie nie pochłonęły. Na pewno mogą rozwijać wyobraźnię, ale nie chciałabym, żeby moje dziecko się do nich ograniczało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, my również jednak wolimy książki od komiksów, ale czasami fajnie przeczytać coś innego ;)

   Usuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka