Książeczki z serii #Czytam sobie- Poziom 1.

Dzisiaj kilka słów o książeczkach z serii Czytam sobie, która wspiera naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat :)
Czytam Sobie, posiada 3 poziomy.


 • Poziom 1 , czyli ta najłatwiejsza. Składam słowa. Posiada 150-200 wyrazów w tekście. W książeczce są bardzo krótkie i proste zdania. Idealna dla początkującego czytelnika :)
 • Poziom 2, Składam Zdania. Posiada 800-900 wyrazów w tekście. W książeczce są już dłuższe zdania, także złożone, pojawiają się także elementy dialogu. 
 • Poziom 3, Połykam Strony. Posiada już 2500-2800 wyrazów w tekście. W książeczce są już dłuższe i bardziej złożone zdania. 
Pokażę Wam trzy książeczki z tej serii , poziom 1, czyli najlepszy dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z czytaniem. Mój 8-latek lubi czytać sam sobie takiej książeczki ''na raz''. Jak zabiera się za większe książeczki, to niestety ciężko mu jeszcze przeczytać całą na dobranoc, ale praktyka czyni mistrza, więc ćwiczymy :)
Pierwsza z nich na czasie z Mundialem ;)
''Lewy, gola!'', którą napisał Rafał Witek, a zilustrowała Agnieszka Surma.
W książeczce znajduję się pasjonująca relacja z gry, kiedy to Lewandowski był w barwach Bayernu Monachium i w jednym meczu w ciągu 9 minut zdobył aż 5 goli!. Szkoda, że tym razem na Mundialu tak się nie zdarzyło..
Ale wracając do książki. Tekst znajduje się na dole strony. Napisany jest bardzo dużą czcionką, co ułatwi czytanie. Ramki ze słowami do czytania głoskami, są również genialnym pomysłem i ułatwieniem dla początkujących czytelników.
Wszystko uzupełnione pięknymi, kolorowymi ilustracjami.
Jak dla mnie super.
Kolejna książka to ''Muffiny Eufrozyny'' napisanej przez Justynę Bednarek. Jest to książka z serii przepis.
Eufrozyna zna się bardzo dobrze na gotowaniu. W tej książce podpowie czytelnikom jak przyrządzić muffiny. Podpowie ile czego dodać, ile czego odmierzyć. Mały czytelnik dzięki temu pochłonie książkę strona po stronie, by jak najszybciej poznać przepis i zabrać się za pieczenie :)
Świetny pomysł :)
Ostatnią książeczką, którą dzisiaj wam pokażę z tej serii to książka o Smerfach:)
Ulubiona bajka moja i chłopców :)
''Wielki bal Smerfetki'' napisaną również przez Justynę Bednarek.
W wiosce smerfów wszyscy przygotowują się na bal. Na balu odbyć ma się konkurs na najpiękniejszy kostium. Nagle okazuje się, że Smerfetka nie ma stroju! Z pomocą przychodzi Krawiec, który szyje suknię dla niej, a Amant konstruuje pojazd. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?
To pierwsza książka, jaką Igor wziął z tej serii i przeczytał za jednym zamachem :) Strona po stronie.. Nauka czytania ze swoimi ulubionymi bohaterami jest najfajniejsza :)
Zapomniałam dodać, że w każdej książeczce na samym końcu znajdują się zadania dla ''mistrzów czytania'', naklejki oraz dyplom sukcesu, co jeszcze bardziej zachęca do nauki czytania :)
Jeszcze podzielę się z Wami nowiną, że na stronie Egmont wszystkie te książeczki są - 30%, więc kosztują mniej niż 10 złotych!!!!! Szaleństwo :)

Oby więcej takich książek! Polecam! Cudownie jest słuchać bajki czytanej przez własne dziecko! :)

4 komentarze :

 1. Muszę koniecznie spróbować z tą serią. Moja córka jest na etapie składania słów z liter to uwielbia, jest strasznie z siebie dumna, jak jej się udaje. Na razie czyta młodszym braciom książki "Mały chłopiec", tam też są spore litery i nie za dużo tekstu na stronie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To koniecznie spróbujcie. Tutaj na stronie jest jedno zdanie. Nie wiem czemu nie dodało mi się zdjęcie całej strony żeby pokazać jak to wygląda. Zaraz spróbuję jeszcze raz wstawić😊

   Usuń
 2. Mamy te książeczki i jestesmy nimi zachwycone, świetne dla początkujących:)

  OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka