Mitologia.Przygody słowiańskich bogów.

Pamiętacie wpis o książkach niezwykłych? (Jeśli nie to zapraszam was tu.).Książka, którą dzisiaj chcę Wam pokazać właśnie do takich należy. Są takie książki, których widok samej okładki sprawia, że wiem, że muszę ją mieć. Nie zawsze ten zachwyt podzielają moi chłopcy. Jednak kiedy już zaczniemy je czytać, przyznają mi rację, że był to bardzo dobry wybór :)

Mitologia. Przygody słowiańskich bogów to pozycja poświęcona mitologii słowiańskiej. Napisana została przez Melanię Kapelusz. Autorkę sześciu książek dla dzieci i osiemdziesięciu odcinków przygód tytułowego bohatera magazynu „Świerszczyk”. 
Co w tej przepięknie wydanej książce znajdziemy?
Otóż znajdziemy w niej najważniejsze mity i wierzenia naszych przodków. Dowiemy się z tej lektury, co było na początku, jak powstał świat,  kto stworzył człowieka, i o co chodzi z koniem z Arkony. Na samym końcu książki znajduje się rozpiska opowiadająca o każdym z bogów.
Książka napisana jest w sposób prosty, zrozumiały dla dzieci w wieku 7-13 lat. 
Autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawia mitologiczne historie. Wciąga od pierwszych stron! 
''Mitologia. Przygoda słowiańskich bogów'' wydana jest w twardej oprawie.
 Jeśli chodzi o szatę graficzną, którą stworzyła Ewa Poklewska-Koziełło, to jest niezwykłe dzieło! Piękne, kolorowe.. Zresztą sami zobaczcie! Ja się zakochałam! Książka warta każdej ceny!


3 komentarze :

  1. Piękne ilustracje to fakt ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, ze taka książka powstała, bo zewsząd zalewają nas mitologie greckie i rzymskie, a my Słowianie, również mamy swój Panteon :)

    OdpowiedzUsuń
  3. no piękna książka dla dzieciaków

    OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka