Nowe książeczki o Basi

Już nie raz Wam pisałam, że uwielbiamy książeczki o Basi i mamy już dość sporą kolekcję :)
Kiedy zobaczyłam, że pojawiły się nowe książki o Basi wiedziałam, że musimy je mieć w swojej biblioteczce. Byłam pewna, że nie zawiodę się i będą to kolejne niesamowite historie o przygodach tej zabawnej dziewczynce. 
Mamy dwie nowości. Pierwsza z nich to ''Basia. Bajki na dobranoc''.
W książce znajduje się 24 bajki, bardzo krótkie, które opowiada każdy z członków rodziny Basi. A to za sprawką oczywiście Basi, która odkryła jak pomóc swojemu braciszkowi, aby zasnął. Okazało się, że Franek bardzo lubi kiedy opowiada mu się bajki na dobranoc, dlatego każdy z rodziny tworzy przeróżne opowieści. 
Znajdziemy tam bajki na dobranoc opowiadane przez Basię, która opowiada między innymi o zaczarowanej poduszce czy krainie żelków. Bajki Dziadka, w których wspomina swoje dzieciństwo, bajki Babci, trochę rymowane, o lisku z zasłonki czy o latającym Franiu. Mama i Tata również opowiedzieli Frankowi bajeczki. 
Wszystkie historie mają sprawić, aby Franek zasnął :)
Świetna książka. Idealna do czytania przed snem. Piękne ilustracje zmalowane przez Marianne Oklejak są świetnym dopełnieniem książki, którą z przyjemnością się czyta. 
Drugą nowością jest ''Basia i lato pod psem''
Jest to książka inna niż wszystkie książeczki o Basi. Posiada czarnobiałe ilustracje i ma twardą okładkę. 
Basia marzy o piesku. Niestety mama nie zgadza się na to, ponieważ mają złe warunki mieszkaniowe dla psiaka, który potrzebuje dużej przestrzeni. 
Rodzina postanawia pojechać na wakacje nad morze pod namiot. 
Basi jednak nawet wakacje wydają się okropne, jeśli nie może mieć psa. Na miejscu okazuje się, że dołącza do nich pies! Basia jest zachwycona. 
Czy wakacje będą udane? Jedno jest pewne, że przygód będzie co niemiara.
Polecamy mieć te książeczki w dziecięcej biblioteczce.

2 komentarze :

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka