''Dzień Wszystkiego'' Ewa Nowak

Dzisiaj chcę wam pokazać bardzo wartościową książkę, która porusza ważny temat. 
Traktowanie zwierząt w cyrku.
Jako mała dziewczynka byłam stałą bywalczynią w cyrkach. Podobały mi się wszystkie przedstawienia a najbardziej zwierzątka, które tam występowały. Wtedy nawet przez myśl mi nie przyszło do głowy, że coś złego może się dziać z tymi zwierzątkami, przecież one są takie urocze.
Przejdźmy może do książki. 
Życie 14-letniej Majki (głównej bohaterki powieści) zmieniło się w jednej chwili. Podczas wizyty ze znajomymi w cyrku, zostaje przypadkowo ugryziona przez małpkę. 
Efektem tego jest wiele szwów na ręce, a co najważniejsze brak zaufania do zwierząt, które kiedyś tak kochała. Po wypadku Majka nabawia się fobii. Lęk przed zwierzętami ją paraliżuje. Jednak po jakimś czasie dziewczynka poznaje Zuri, z którą się zaprzyjaźnia. Nowa przyjaciółka pomaga jej w oswojeniu lęku. Czy jej się to uda?
Autorka w książce opowiada o złym traktowaniu zwierząt w cyrku. O tym, jak znęcają się nad nimi, o tym, w jakich warunkach muszą żyć.
Ile warta jest przyjaźń i co można dzięki niej zmienić. 
''Dzień Wszystkiego'' Ewy Nowak, polecam nie tylko nastolatkom, bo moim zdaniem powinien ją przeczytać każdy. 
Z pewnością otworzy oczy co nie którym na to, jak są traktowane zwierzęta w cyrkach. 
Polecam!


6 komentarzy :

 1. Ostatnio w cyrkach jest bardzo mało występów zwierząt. Jak już, to piesków na przykład. Dobrze, że te dzikie nie są męczone, o ile jestem w stanie uwierzyć, że pies może mieć frajdę z popisywania się sztuczkami, o tyle dla słonia czy lwa to mordęga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda jest ich coraz mniej, ale niestety to nie tylko w cyrkach tak się dzieję. Szczerze to dopiero do mnie dociera jak to wszystko w takich miejscach wygląda.. Teraz coraz więcej otwierają papugarni.. tam myślę, że też papugi nie mają za ciekawie.. :(

   Usuń
 2. Byłam w cyrku raz i było to dla mnie na tyle przykre doświadczenie, że więcej już nie poszłam.
  Moje dzieci też nie chodzą, rozumieją, że zwierzęta w cyrku nie są tam dla swojej przyjemności.

  OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka