Gra Planszowa FITS

Pamiętacie może popularną dawniej grę elektroniczną Tetris? Dzisiaj chcę Wam pokazać grę bardzo podobną właśnie do niej, jednak z tą różnicą, że klocki umieszczamy w rampie.
Gra nosi nazwę ''FITS'' i przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia ( jednak jak dla mnie mniejsze dzieci dadzą sobie radę, mój 6 lat dawał radę z 9 latkiem :) ).
Gra jest przeznaczona dla maksymalnie 4 osób.
Elementy, które znajdują się w pudełku:
 • 64 klocki 
 • 4 rampy wraz z przykrywkami 
 • 20 kart
 • 8 dwustronnych plansz
 • instrukcję
Gracze starają się umieścić swoje klocki na swoich rampach, w taki sposób, aby zasłonić jak najwięcej pól. Można je dowolnie obracać i przekręcać. 
Grę rozpoczynamy od umieszczenia planszy na rampie. Następnie tasujemy karty startowe i rozdajemy każdemu graczowi po jednej. Każdy dobiera klocek pokazany na swojej karcie startowej i umieszcza go na swojej rampie. Kolejnym punktem jest potasowanie fioletowych kart i ułożenie ich w zakrytym stosie. Następnie odsłaniamy pierwszą kartę i każdy gracz bierze swój klocek i umieszczają go na rampie. Postępujemy tak z każdą odsłoniętą kartą aż do momentu wyczerpania kart.
Gracze umieszczają klocki jednocześnie. 
Gdy wyczerpią się wszystkie fioletowe karty, następuje punktacja :)
W rundzie 2 na planszy znajdują się specjalne pola z wartościami 1-3. Na koniec rundy każde niezasłonięte pole daje wskazaną liczbę punktów. W rundzie 3 na planszy znajdują się pola z punktami dodatnimi, jak i ujemnymi. Ostatnia runda 4 to już kosmos :) Na planszy znajduje się 5 par symboli. Każda para takich symboli daje różne punkty.
Wygrywa gracz, który po wszystkich rundach ma największą liczbę punktów. 
Gra wykonana jest bardzo starannie. My jesteśmy nią zachwycenie, dlatego polecamy ją z wielką przyjemnością! 

3 komentarze :

 1. Nie wiem czemu przypomina mi trochę tetris :D ale fajna odmiana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bo jest bardzo podobna tylko jest w wersji nie elektronicznej☺☺

   Usuń
 2. Planszówkowe tetris <3 Ale super!! :)

  OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka