Akceptuję, co czuję!

Witam się z Wami już w wakacje!
My od dzisiaj leniuchujemy, czytamy, bawimy się na całego, by od września wkroczyć z podwójną siłą do szkoły. Tym razem również Kacperek zawita do szkoły. Zerówka! Kurcze jak ten czas szybko mija! 

Jak się domyślacie, przychodzę do Was z jakąś ciekawą nowością. Tak właśnie jest. Dzisiaj chce wam pokazać książki, dzięki którym maluch lepiej pozna swoje emocje, dzięki którym pomoże oswoić swoje lęki oraz niepotrzebne strachy, a także poczuje się dobrze z sobą i z innymi. 
Do Naszych rąk trafiła bardzo ciekawa seria książek ''Akceptuję, co czuję'' : pewność siebie, moje emocje oraz strach-wróg czy przyjaciel.
W każdej książeczce znajduje się poradnik dla rodziców oraz zadania dla Twojej pociechy.
Zacznę od pierwszej. Różowej książki, która kryje w sobie ponad 100 ćwiczeń dzięki, którym maluch lepiej pozna swoje emocje. Znajdziecie w niej głównie pouczające ćwiczenia, które pomogą wprowadzić maluchy w skomplikowany świat emocji. 
Dzieci będą wycinały, kolorowały, pisały i wiele innych ciekawych rzeczy, które kształtują sprawność manualną. 
Książka ''Moje emocje. Akceptuję, co czuję'' zawiera również poradnik, który skierowany jest do rodzica. 
Dodam jeszcze, że książka skierowana jest do dzieci od 5 lat. 
Kolejna książka z tej serii to ''Pewność siebie. Akceptuję, co czuję''.
Z doświadczenia wiem, że bycie pewnym siebie, jest bardzo trudne. Jednak można sobie tą cechę zbudować :)
Ta pozycja również posiada wiele zadań dla dziecka. Labirynty, wycinanki, kolorowanki.. Opcji jest naprawdę dużo. Wszystko bardzo ciekawe, idealne, aby pomóc dziecku pielęgnować poczucie własnej wartości.
Ostatnią książką, jaką dzisiaj chcę wam pokazać to '' Strach -Wróg czy przyjaciel?. Akceptuję, co czuję.''
Nie ma chyba takiej osoby na świecie, która by się nie bała. Strach to uczucie niepożądane, którego doświadczają i dzieci i dorośli.
Dzięki tej książce dziecko powoli dowie się jak czuć się pewnym i silnym. Tutaj mamy również kolorowanki, wycinanki, naklejki, łączenie różnych punktów i wiele innych bardzo ciekawych zadań. A wszystko to w tematyce, jakim jest uczucie strachu. 
Szczerze bardzo polecam tę serię książek. Z moimi chłopcami nie tylko rozwiązywałam zadania, ale również szczerze rozmawialiśmy o każdym z nich oraz o ich uczuciach. 
11 komentarzy :

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka