Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka

Nastała jesień. Nawet nie wiem, kiedy to lato minęło. Moja ulubiona pora roku. Chociaż w każdej są jakieś plusy :) Teraz będziemy mieć jeszcze więcej czasu na czytanie i mam nadzieję na pisanie :) Wrzesień zawsze jest dla mnie miesiącem organizacyjnym. Początek roku szkolnego u chłopców, zebrania, organizacja dnia chłopaka oraz urodzin Igorka :) Także nawet nie wiem, kiedy on nam zleciał ;) Do tego doszły spotkania komunijne. Mój starszak w maju ma swoją 1 Komunię Świętą! Także ten rok to będzie hardcor ;)
Przejdźmy jednak do naszych nowości książkowych, których się trochę nazbierało.
Jeśli mnie czytacie, to wiecie, że bardzo lubimy serię Akademia Mądrego Dziecka z wydawnictwa Egmont. Są to książeczki dla dzieci, które wspólnie z rodzicami mogą ją czytać, oglądać i poznawać świat. 

Tym razem mamy dwa nowe tytuły. Myszka szuka domu oraz Owady i kwiaty. W środku znajdziecie zabawne wierszyki, które napisał Zbigniew Dmitroca. Książeczki są cudownie wydane. Ilustrację są bardzo kolorowe. Dodatkowym atutem są dziurki, które przechodzą przez całą książkę (z wyjątkiem ostatniej strony). Oczywiście wydane są w twardej oprawie. Strony są kartonowe oraz boki są zaokrąglone.
W książce ''Myszka szuka domu'' poznacie Myszkę, która zgubiła się i szuka swojej mamusi. Na swojej drodze trafia na różne kryjówki zwierząt. 
W pozycji tej dziecko poznaje nazwy gatunków zwierząt mieszkających w lesie i na łące. 
''Owady i kwiaty'' to pozycja, dzięki której dziecko pozna wiele nazw gatunków roślin oraz zwierząt. Mamy tu słonecznik, piwonię, stokrotkę, ważkę, gąsienicę, motyle i inne.
Polecamy mieć je w dzsiecięcych biblioteczkach.  
1 komentarz :

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka