Wszystko o Psach i Krowach

Dzisiaj pokażę wam dwie niesamowite książki o zwierzętach.
Zwierzęta zajmują bardzo szczególne miejsce w życiu moich dzieci. Ostatnio wpadła do naszych rąk bardzo ciekawa seria książek, z których można dowiedzieć się mnóstwo informacji o zwierzętach.
Pierwszą książką z tej serii, którą posiadamy to ''Wszystko o... Psach''.
Napisał ją Mateusz Kęsy, a ilustracje zmalowała Katarzyna Kołodziej. Książka jest w twardej oprawie. Posiada 19 rozdziałów. W tej pozycji przeczytacie o budowie psa, o tym, jakie są rasy psów, a także o tym, co pieski lubią jeść najbardziej. 
Nasze serce najbardziej skradły ostatnie strony książki, czyli karta naszego własnego pupila. Jako że mamy pieska, chłopcy z przyjemnością założyli mu kartę oraz narysowali jego portret :) Świetny dodatek do książki. 
Kolejną naszą książką z tej serii jest ''Wszystko o.. krowach''.
O pieskach wiemy dość sporo. Jeśli chodzi o krowy, to wiemy znacznie mniej. Ta książka zdecydowanie nam przybliżyła fascynujący świat tych cenionych zwierzątek. 
Jako że mieszkamy na wsi, chłopcy krowy widzą codziennie, choć sami ich nie posiadamy. Jednak o tylu informacji, których z tej pozycji przeczytaliśmy, to nie mieliśmy pojęcia. 
Ta pozycja ma 6 rozdziałów. Przeczytacie w niej między innymi jak zbudowana jest krowa, po co krowie rogi, co lubi jeść krowa, a nawet dowiecie się ile ma żołądków  :)
Książkę napisał Łukasz Łebek, a zilustrował Adam Święcki. 
Zdecydowanie polecamy tę serię. Możecie również kupić książki o pszczołach, kotach, niedźwiedziach, a także koniach :) Jestem pewna, że na tych dwóch książkach nasza kolekcja się nie zakończy! :)


4 komentarze :

 1. lubię zwierzęta i książki o nich

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mamy właśnie te książki z serii i jestem nimi oczarowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki o zwierzętach zawsze warte uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba się nam ta seria. Ciekawie i z pazurem przekazywane jest mnóstwo informacji. U nas rządzą krowy!

  OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka