Jak Zrozumieć Chrumaka

W dzisiejszych czasach na półkach księgarni jest mnóstwo propozycji książeczek dla dzieci.
Bardzo się cieszę z tego powodu. Nie jestem wam w stanie wszystkich pokazać. Nie stać mnie również na to, żeby mieć wszystkie książki, jakie bym chciała ;) Mój dom również nie jest w stanie pomieścić aż tylu książek. Jednak są pewne książki, koło których nie mogę przejść obojętnie. Takie, którym chcę poświęcić więcej czasu i uwagi. Oraz takie, które chcę wam bardzo polecić. 
Pytaliście, dlaczego piszę tylko o książkach, które polecam. Szczerze. Raczej nie mamy książek, na których się zawiodłam. Staram się, zanim coś kupię sprawdzać, czy warta jest zakupu. Myślę, że większość tak ma. Jasne zdarza się, że mój zakup jest bezmyślny i kupuję książkę tylko ze względu na to, że zachwyciła mnie okładka lub cena była tak niska, że szkoda było jej nie wziąć (prawda mężu? ;) ) Ale jest to naprawdę rzadko. 
Dzisiaj chcę wam polecić pewną pozycję, taką, której warto poświęcić więcej uwagi. Czytając ją wraz z dzieckiem oraz omawiając poszczególne tematy w niej poruszane.
Jak Zrozumieć Chrumaka i wejść do świata tych, którzy myślą inaczej. Jest to bardzo wyjątkowa pozycja, którą chciałabym, żeby przeczytali wszyscy.. W dzisiejszych czasach niestety dzieci (ba! również i dorośli) wyśmiewają się z chorych dzieci. Nie rozumieją pewnych zachowań, zdarzeń i sytuacji. 
Książka ta, to zbiór opowiadań, które odkrywają tajemnice codziennego życia osoby ze spektrum zaburzeń autystycznych. Skierowana jest dla terapeutów, rodziców, dzieci, których dotyka ten problem, ale nie tylko. Każdy, kto jest zainteresowany tym tematem powinien ją przeczytać. 
Mam wśród znajomych mamy, które mają chore dzieci właśnie na autyzm, więc szczególnie bardzo mnie zainteresowała ta książka. 
Jak Zrozumieć Chrumaka i wejść do świata tych, którzy myślą inaczej jest to opowieść o chłopcu, który boryka się z zespołem Aspergera. O tym, jak nie potrafi sobie poradzić z emocjami innych osób. O strachu przed obcymi, obawą przed odrzuceniem czy akceptacji własnej odmienności. Główny bohater wprowadza nas w rzeczywistość oglądaną jego oczami. Jego historie pokazują, czym jest zespół Aspergera. Młody czytelnik, dzięki książce zapozna się z problemami podobnymi do własnych. Wszystkie historie napisane są przez Elżbietę Jodko-Kula wraz z dziećmi  podczas zajęć rewalidacyjnych i terapeutycznych oraz dzięki uwagom rodziców.  Ilustracje zmalowała Elżbieta Moyski. 
Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, dlatego polecam ją mieć w swojej biblioteczce. 

3 komentarze :

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka