Nasze komiksowe nowości

Dzisiaj zerknęłam do naszego koszyka z książeczkami, których wam nie pokazaliśmy i zauważyłam, że nie pisałam wam o naszych komiksowych nowościach. 
Także już nadrabiam zaległości :)
Pamiętniki Wisienki. Skamieniałe Zoo
Jest to pierwszy Tom. Chłopcy nadal jakoś specjalnie nie lubią czytać komiksów, dlatego bardzo rzadko je zamawiam. Jednak tym razem bardzo zaciekawił mnie ten komiks tym, że wydany jest w twardej oprawie. 
Tytułowa Wisienka to 10,5 letnia dziewczynka, która marzy o napisaniu książki. Zaczęła od prowadzenia swojego pamiętnika, w którym zapisuje bardzo ciekawe przygody. Obserwuje ludzi, poszukuje tajemnic. Jedną z tajemnic, którą zaobserwuje, jest tajemniczy starszy mężczyzna, który codziennie wychodzi z lasu pochlapany kolorowymi farbami. Co robi w lesie? Wisienka wraz z przyjaciółmi będzie chciała odkryć tę tajemnicę. 
Komiks jest pięknie wydany. Ma niesamowity klimat, przecudne ilustracje. A cała opowieść wciągnie z pewnością nie jednego czytelnika. Ja jak wiecie, jestem za książkami w twardej oprawie, uwielbiam takie i komiks tak wydany porwał moje serce. 
Polecamy mieć go w dziecięcej biblioteczce!
Smerf Naczelnik oraz Smerfosymfonia.
Smerfy to jeden z nielicznych komiksów, po które chłopcy chętnie sięgają, dlatego nie mogło go zabraknąć. 
Tym razem jest to tom, w którym znajdują się aż dwie opowieści.
W pierwszej opowieści Papa Smerf na jakiś czas opuścił wioskę i jego Smerfiki zostały same. Brak Papy Smerfa powoduje wielkie kłótnie. Smerfy, aby zapanować nad haosem decydują się na urządzenie wyborów. Jeden ze Smerfów chcąc, aby to właśnie jego wybrali obiecuje, że spełni każde zachcianki Smerfów. Jak myślicie jak to się zakończy?
Druga część komiksu, czyli Smerfosymfonia opowiada o tym jak Papa Smerf dyryguje orkiestrą. Niestety nie wszystko idzie po jego myśli. Nie które Smerfy nie grają czysto. Smerf, który gra na trąbce wkońcu zostaje wyrzucony z orkiestry, a ten rozgoryczony idzie do lasu, aby pobyć w samotności. Z ukrycia obserwuje go Gargamel. Jak myślicie, co tym razem wymyślił?
Komiks w całości czyta się błyskawicznie i przyjemnie, dlatego też polecamy mieć go w dziecięcej biblioteczce! :)
Ostatni komiks, jaki dzisiaj wam pokażę, jest naszym zaskoczeniem. Komiks Minecraft. Moi chłopcy bardzo lubią tę grę, więc jak dowiedzieli się o takim komiksie, poprosili mnie czy mogłabym go zamówić. 
Tyler to chłopiec, którego życie zmienia się, gdy wraz z rodziną przeprowadził się do nowego miasta. Jedak dzięki swoim przyjaciołom czuje się szczęśliwy, ponieważ zawsze może się z nimi spotkać w świecie Minecrafta. Razem z nimi przeżywa wiele przygód.
Komiks trzyma w napięciu. Bardzo fajne jest to, że razem z bohaterami przenosisz się do świata gry, którego dzieci bardzo dobrze znają. Rysunki i okładkę zrobiła Sarah Graley. Jak nie rozumiem fenomenu gry, tak komiks mi się spodobał ;)
Polecamy je mieć w dziecięcej biblioteczce. Wiem, że sporo osób nie koniecznie lubi się z komiksami, ale na prawdę warto próbować, bo jest w nich coś innego, magicznego :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka