Komiksy W Twardej Oprawie

Chłopców do komiksów nie ciągnie, ale raz na jakiś czas staram się im przeplatać czytania książek właśnie z komiksami. 
Jak wam pisałam, uwielbiam wszystkie książki w twardej oprawie i ostatnio ukazały się komiksy właśnie w takiej, dlatego bardzo chciałam je mieć.
Jedną już wam pokazywałam jakiś czas temu.Teraz ukazał się Tom 2. 
Pamiętniki Wisienki. Księga Hektora
W końcu nadeszły wakacje Wisienka cały lipiec spędziła go w domu z mamą. Dzięki pamiętnikowi czas oczekiwań na powrót dziewczyn (Linę i Erikę) szybciej mija. 
Oczywiście Wisienka w pełni poświęca swój czas w odkrywanie nowych tajemnic. Tym razem nową tajemnicą jest starsza pani, która jest bardzo często o tej samej porze w bibliotece i za każdym razem wypożycza tą samą książkę. Dlaczego ona jest dla niej tak ważna, że wypożyczą ją już od kilku lat? Wisienka na pewno spróbuje się tego dowiedzieć! 
Komiks tak jak poprzedni jej tom ma niesamowity klimat oraz piękną grafikę. Jestem tego pewna, że nie jednemu z was porwie serce. 
Polecam go mieć w dziecięcej biblioteczce! 
Drugim komiksem w twardej oprawie jest Myszart. Jest to tom 1.
Oczywiście już sama okładka mnie oczarowała i już wiedziałam, że będzie to rewelacyjny komiks. 
Komiks jest o myszce, która jest muzykiem. Myszart wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka w fortepianie wilka Salieriego. Pewnego dnia wilk i jego służący wychodzą, wtedy Myszart skacząc po klawiszach fortepianu, zaczyna grać piękne melodie. Przypadkiem utwór słyszą przejeżdżający cesarz z cesarzową, którzy myśląc, że grał to Salieri, rozkazują mu go zagrać na urodzinach cesarzowej. 
Wilk był przerażony,bo przecież to nie on grał ten utwór. Jak z tego wybrnie? Tego wam oczywiście nie zdradzę, ale napiszę wam, że ten komiks jest pełen zabawnych przygód :)
Szata graficzna, którą stworzył malarz i karykaturzysta Gradimir Smudja podbił naszej całej rodzinki serce. Są przepiękne! Te kolory! Stroje! Mistrzostwo! 
Polecam z całego serca! Ja jestem pewna tego, że na tym jednym tomie się nie skończy. Czekam na kolejne!
A Wy macie jakieś swoje ulubione komiksy? Wasze dzieci często po nie sięgają? Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka