Cardblocks-Klocki Konstrukcyjne

Na Instagramie a dokładnie na Instastory pokazywałam ostatnio nowość wydawnictwa Egmont, Cardblocks. Klocki Konstrukcyjne. Dzisiaj kilka słów właśnie o nich. 
Zacznijmy od tego, że są to klocki tekturowe, czyli 100% ekologiczne! Wyprodukowane w Polsce i są bardzo wytrzymałe :) 
My posiadamy zestaw podstawowy, który zawiera 50 klocków. Klocki do złożenia oraz łączniki.
Wystarczą tylko te dwa elementy i uwierzcie mi, że z nich może powstać wiele cudownych konstrukcji. Sama się o tym przekonałam, że moi chłopcy mają ogromną wyobraźnię :) Zresztą sami zobaczcie na zdjęciach ich budowle :) 
Jest to świetna zabawa dla dzieci w różnym wieku. Bardzo dużo radości sprawiło nam już samo składanie klocków :) Jednego dnia powstał domek dla Misia Królisia, a już następnego dnia, chłopcy wszystko rozkładali, żeby zbudować coś innego. Obawiałam się, że klocki mogą się rozpaść po takim składaniu i rozkładaniu, ale tutaj się bardzo miło zaskoczyłam, bo nic się na razie z nimi nie dzieje :)
Klocki można również pokolorować, jednak u nas chłopcy nie chcą tego robić ze względu, że co chwilę powstaje inna konstrukcja :) Te klocki bardzo rozwijają inwencję twórczą :) 
Do zestawu dołączona jest instrukcja składania klocków i kilka przykładowych konstrukcji, jakie można zbudować z tego zestawu :)
Dla moich chłopców jeden zestaw to za mało, już proszą o kolejne. Inne zestawy, które można kupić to Kopuła, Rotunda oraz Bryły Platońskie. Konstrukcje mieszane z różnych zestawów to bajka! Myślę, że będziemy je dokupować, bo chłopcy bardzo lubią klocki i mogliby całymi dniami coś budować :)
Wystarczy trochę wyobraźni i niesamowita zabawa gwarantowana :)


3 komentarze :

  1. Niesamowicie kreatywna zabawka. Na Dzień Dziecka idealna :)

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo zazdroszczę tych klocków, wyglądają fenomenalnie, zabawa musi być niesamowita :)

    OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka