Najlepsze Książki Dla Dzieci Na Wakacje

W końcu nadeszły wakacje! Po ciężkim nauczaniu zdalnym nadszedł czas na odpoczynek  
Dzisiaj we wpisie mamy dla was propozycje najlepszych książek dla dzieci na wakacje :)
Pierwszą z nich jest książka z serii Bajki 5 Minut Przed Snem. Tomek I Przyjaciele.
Uwielbiam tę serię i już mamy niezłą kolekcję różnych fantastycznych bajek.
Tym razem wyruszamy w niezwykłą podróż razem z Tomkiem. 
W pozycji tej znajduje się 7 krótkich opowieści o zabawnych perypetiach ciuchci.
Wszystko napisane jest prostym językiem, tak aby najmłodsze dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań. I oczywiście przepiękne, kolorowe ilustracje, które z pewnością przyciągnął uwagę nie jednego malucha. Na wakacje idealna. Jak wszystkie książki z tej serii. 
Kolejną naszą propozycją jest oczywiście Basia! :) Kto nas czyta już od jakiegoś czasu, wie, że książki o Basi również kolekcjonujemy i bardzo uwielbiamy przygody tej dziewczynki :)
Tym razem w posiadaniu mamy tytuł wakacyjny, czyli Basia i biwak.
Zbliżało się lato i wakacje. Wszystkie dzieci w przedszkolu rozmawiali o wakacjach, gdzie się wybierają w tym roku, tylko Basia jeszcze nie wiedziała, gdzie pojedzie.
W domu rodzice zaczęli rozmowę o wakacjach jak tylko Basia się uspokoiła. Tym razem mieli pojechać pod namiot! Do lasu nad jeziorem. Świeże powietrze, śpiewy przy ognisku i kontakt z naturą. 
Następnego dnia spakowali się i wyruszyli w podróż. Już na samym początku pojawiły się komplikacje, ale już tego wam nie zdradzę :)
Książkę czyta się bardzo szybko. Ilustracje jak zwykle piękne. Pozycja wydana w twardej oprawie. Czego chcieć więcej? Polecamy wszystkie książki z Basią w roli głównej :)
Trzecią naszą propozycją są Najpiękniejsze opowieści Masza i Niedźwiedź.
W książce znajdziecie osiem opowiadań z Maszą i jej przyjaciółmi. 
Książeczka jest niedużych rozmiarów. Idealna, żeby zabrać ją do plecaczka na wakacyjne podróże. Ilustracje znane z serialu, bardzo kolorowe, wzbudzają sympatię małych czytelników.
Książka wciąga i bardzo szybko ją się czyta :) Polecamy!

Ostatnią naszą propozycją książki na wakacje jest książka z serii Czytam sobie Figle w fokarium. O fokach z Helu. Książka napisana przez Marcina Sendeckiego a zilustrowana przez Ewę Poklewska-Koziełło. Na blogu znajdziecie sporo recenzji takich książeczek. Chłopcy z nimi uczą się czytać. Przypomnę jak ktoś nie wie, seria czytam sobie to trzypoziomowy program, który wspiera naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.
Książka, o której piszę to Poziom 1, czyli składam słowa. Nie wiele tekstu, który jest bardzo prosty. Książka posiada również pytania do tekstu, naklejki oraz Dyplom Sukcesu :)
Figle w fokarium to książka o dwójce dzieci, które odwiedzają fokarium. Poznajemy foki i ich opiekunów. Z tej króciutkiej książeczce dowiecie się również, co jedzą foki oraz co robi weterynarz. 
Polecamy tę książeczkę również na wakacje ! :)
I jeszcze mam dla was niespodziankę! Rabat w wysokości 35% dla czytelników na hasło WAKACJE2020 w terminie  26.06-05.07 na całą ofertę książek dostępnych w Egmont.pl

1 komentarz :

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka