Siostry z Powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę.

Kiedy chodziłam do szkoły pamiętam jak dziś, że pewnego dnia pan od historii zadał dla chętnych osób pewną pracę domową. Polegała ona na przeprowadzeniu wywiadu z osobą, która przeżyła II wojnę światową. Jako że tym tematem bardzo się interesowałam, od razu zgłosiłam chęć do wykonania tego zadania. Nauczyciel dał nam adres pewnej starszej pani, która była chętna opowiedzieć nam swoją historię. Opowieść tej pani mnie tak zafascynowała, że bardzo często sięgam po książki, w których mogę przeczytać, jak ludzie przeżyli ten tragiczny czas. 
Dzisiaj post o książce, która nie jest łatwa, ale za to warto ją przeczytać. 
Napisała ją Agata Puścikowska- dziennikarka, felietonistka i reportażystka. 
Jest to książka o siostrach zakonnych z różnych zgromadzeń. W pozycji tej znajduje się opis aż dwudziestu czterech zgromadzeń, które  w czasie powstania przebywały w Warszawie. 
Przeczytacie tutaj poruszające historie o zakonnicach, które w obliczu wojny niosły pomoc Warszawiakom. Ich zaangażowanie w walkę nie było mi do tej pory tak znane. Były sanitariuszkami, wspierały powstańców, leczyły, przygarmiały sieroty wojenne, organizowały modlitwy i podnosiły na duchu załamanych ludzi. Skala jaką pomoc niosły była ogromna. W środku znajdziecie również portrety bohaterek. Jest to pozycja świetnie udokumentowana.
Książka Siostry z Powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę jest piękna, ale również poruszająca i bardzo trudna. Mimo wszystko zachęcam do jej poznania, ponieważ jest tego warta. Każdy powinien znać te historie. Jest to opowieść o bardzo odważnych kobietach, dla których liczył się człowiek. 
Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jest bardzo dobrze wydana. Jest dopracowana w każdy drobny szczegół. Naprawdę zachwyca i warto poświęcić dla niej więcej czasu. 
Serdecznie polecam mieć ją w swojej biblioteczce.
Jest to pozycja z literatury faktu, którą znajdziecie w Księgarni Tania Książka


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka