Mój cień jest RÓŻOWY

Czas na kolejną książkę, którą bardzo polecam każdym rodzicom i ich dzieciom. 
Jest to książka o tolerancji i byciu sobą. Jest to naprawdę wyjątkowa propozycja, dlatego dzisiaj napiszę wam kilka słów właśnie o niej. 
Książka ''Mój cień jest Różowy'' Scotta Stuarta opowiada o chłopcu, który ma zmartwienie, ponieważ jego cień jest różowy. Nie rozumiał tego, ponieważ cień wszystkich chłopców jest niebieski. Nie rozumiał, tego dlaczego on jest inny i dlaczego nie pasuje do reszty. 
Zamiast bawić się samochodami, tak jak inni chłopcy, on wolał bawić się lalkami oraz ubierać się w spódniczki. Kiedy nadszedł pierwszy dzień szkoły, chłopiec miał przebrać się za swój cień. Przebrał się w różową spódniczkę, ale zauważył, że jego tata nie jest z tego zadowolony i się martwi. Wtedy jego tata postanowił go wesprzeć i wraz z nim ubrał spódniczkę i tak ubrani, wspólnie poszli do szkoły. Opowiedział mu o skrywanych cieniach przez inne osoby i dzięki temu chłopiec odzyskał pewność siebie. 
Książka jest naprawdę piękna. Pokazuje, że mimo przeciwności, warto być sobą oraz warto być tolerancyjnym. Dzięki temu można być szczęśliwym. Przykro mi się robi, jak mój syn mi opowiada, że dzieci się z niego śmiały, ponieważ użył różowej kredki, żeby coś pokolorować. Tak bardzo chciałabym, żeby wszyscy rodzice uczyli dzieci tolerancji. Pamiętajcie również, jak ważne jest wspieranie swoich dzieci, to dodaje im odwagi i bezpieczeństwo. 
Oprócz pięknej treści w książce znajdują się cudowne ilustracje. Zresztą już sama okładka zachęca do tego, by po nią sięgnąć. 
Polecamy mieć ją w dziecięcej biblioteczce! :)

4 komentarze :

 1. jest to książka bardzo potrzebna w naszych czasach... w naszym kraju...

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam recenzje na jej temat i stwierdzam, że takich książek powinno powstawać więcej, aby zmienić świadomość społeczną trzeba więcej czasu, więcej bodźców, więcej zrozumienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Temat bardzo ważny i jak najbardziej na czasie. Bardzo ważne by dzieci uczyć tolerancji. A widzę, że tutaj postawny tato stanął na wysokości zadania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ksiązka jest genialna. To ksiązka dla dzieci, ale i dorośli powinni ją przeczytać. Polecam ją gorąco.

  OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka