W świecie gier. Basia w zoo

 Dzisiaj nie będzie o książkach, ale temat bardzo nam bliski. Oprócz książek uwielbiamy jeszcze gry! I właśnie dzisiaj chcemy wam polecić jedną z fajnych nowości, która nawiązuje do ostatniego postu. 
Jest to gra na podstawie książek Zofii Staneckiej oraz Marianny Oklejak. Nawiązuje ona do serii książek, którą uwielbiamy. 
Basia w zoo to gra dla dzieci w wieku od 4 lat. Liczba graczy, którzy mogą w nią grać to od 1 do 4 osób. 
Może zacznijmy od elementów gry. Mamy 36 kolorowych kafelków, w 4 kolorach z 12 różnymi zwierzątkami oraz 8 żetonów postaci również w 4 kolorach. Mamy Basię, Janka, mamę i tatę. 
Wszystko to mieści się w niewielkim pudełeczku, które spokojnie zmieści się nam w torebce. Zbliża się wiosna, więc będzie to idealna gra, na wypady na piknik :)
To teraz nieco o samej grze, o co w niej chodzi. 
Gra posiada trzy poziomy, dzięki temu gra może rosnąć z graczem. Ta najprostsza wersja jest już dla 4 latków, a z najtrudniejszą może spróbować swoich sił nawet 8 latek :)
Akcja toczy się w zoo, gdzie każdy chce sfotografować jak najwięcej zwierzaków. Żeby wygrać, będziecie odsłaniać kafelki i gromadzić jak największą liczbę zdjęć ze zwierzątkami. Każdy kafelek to jedno zdjęcie, ale trzeba uważać, żeby nie zrobić zdjęć takich samych zwierząt lub trzech z takim samym tłem. 
Jak dla mnie bomba! Liczę na to, że powstanie jeszcze więcej gier planszowych na podstawie książek o Basi :) Premiera gry już 31 marca! Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka