Mój Zeszyt Obserwacji Przyrodniczych

Dzisiaj chcę wam pokazać bardzo ciekawe książki z zadaniami. 
Są to pozycje z serii Akademii Mądrego Dziecka. Jak już wam kiedyś pisałam, wszystkie książeczki z tej serii są genialne!
Posiadamy dwa nowe tytuły z tej serii. Pierwsza z nich to Mój Zeszyt Obserwacji Przyrodniczych Ptaki. W tej książce znajdziecie bardzo dużo zadań, które będą wymagały obserwacji ptaków i otoczenia. Dzięki tej pozycji dziecko bardziej pozna i zrozumie ptaki. Nauczy się je rozróżniać i zbuduje karmnik! :) Czeka was również wycinanie, klejenie czy malowanie. 
Druga to Mój Zeszyt Obserwacji Przyrodniczych Ogródek Warzywny.
Z tą książeczką będziecie mogli założyć ogródek warzywny. Będziecie potrzebowali tylko kilku wskazówek, ziemi, wody i trochę pracy :) Później pozostanie obserwacja i duma patrząc na to, co z nasionek wam będzie wyrastać :) Najpierw zapoznacie się z budową warzyw a później dowiecie się, kiedy siać i sadzić poszczególne rośliny. Czeka was również zabawa z wycinaniem, klejeniem czy malowaniem. 
Obie książki są genialne. Nauka poprzez zabawę! Polecamy mieć je w dziecięcych biblioteczkach. 

2 komentarze :

  1. Wpis trafiony idealnie! Od kilku tygodni w drodze do przedszkola słuchamy ptaków i obserwujemy pobliskie gniazda. Już odróżniamy głos wilgi i sikorki :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Też uważam, że obie są genialne. Gotowe rozwiązania i zadania są super.

    OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka