Muminki

 Już wam chyba pisałam, że uwielbiamy Muminki. Niedawno do naszej biblioteczki doszły trzy nowe książeczki właśnie z nimi w roli głównej :)
Dzisiaj kilka słów właśnie o nich.
Pierwsza pozycja to ''Muminki i wiosenna niespodzianka''. 
Muminki pogrążeni są w zimowym śnie aż do wiosny, kiedy to wszystko zaczyna budzić się do życia oraz obudzi ich katarynka Too-tiki. Jednak pewnego zimowego dnia Muminka ze snu wyrywa jakieś skrzypienie.. Zdecydował, że wyjdzie z domu i to sprawdzi... 
Jak myślicie, co wydawało ten dziwny dźwięk? I jakie przygody spotkają Muminka?
Tego wam oczywiście nie zdradzę, ale zachęcam do przeczytania tej książeczki :) 
Drugim tytułem, jaki mamy z tej serii to ''Muminek i księżycowa przygoda''.
Tę opowieść znamy już z ''Czytanie przed snem'' w tv co leci na ABC. 
Muminek wraz z rodziną wyruszyli łodzią na Samotną Wyspę. Bardzo długo się przygotowywali do podróży i zaszło słońce. Jednak to wcale nie zmartwiło Muminków :) Stwierdzili, że będzie to dla nich księżycowa przygoda. Wyruszyli w poszukiwaniu skarbu, ale czy im się uda go odnaleźć? Kolejna bardzo ciekawa opowieść, którą naprawdę warto przeczytać. 
Ostatnim tytułem, jaki posiadamy jest ''Muminek i gwiazdka z nieba''.
Muminek przypadkiem znalazł piękny kamień w stawie, gdy zaniósł go do domu, Panna Migotka wraz z Ryjkiem stwierdzają, że jest to gwiazdka. Wiadomo, że gwiazdka może spełnić jedno życzenie osoby, która ją znalazła. Wcale nie jest to takie proste. Jakie Muminek powie życzenie gwiazdce? I czy ono się spełni?
Kolejna niesamowita przygoda Muminka :)
Wszystkie książeczki mają przepiękne, kolorowa ilustracje. Posiadają nie za dużo tekstu. Idealne na czytanie przed snem :)
Polecamy mieć je w dziecięcych biblioteczkach! :)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka