Pomóż Mi Przetrwać

 Dzisiaj będzie kilka słów o książkach z serii Pomóż Mi Przetrwać. Jest to seria edukacyjno-ekologiczna. Skierowana dla dzieci, które chcą dobrze wspierać przyrodę. Każda książeczek z tej serii zawiera opowiadanie, którego bohaterem jest inne zwierzę. Nie wiem, czy pamiętacie, ale kiedyś wam pokazywałam pozycję z tej właśnie serii. Była to książka Porwanie Jeża Eliasza. Dzisiaj mam wam do polecenia kolejne dwa nowe tytuły.
Pierwsza z nich to Reginka Szuka Domu. 
Reginka to królowa trzmieli. Przeczytacie o niebezpieczeństwach jakie czyhają na nią, kiedy budzi się po zimowym śnie. Dowiecie się czego nie robić oraz co można zrobić, żeby pomóc im przetrwać ten trudny dla nich czas. 
Przeczytacie również o tym, jak pewien chłopiec, pomoże zmęczonej królowej trzmieli. Dowiecie się również jak można zbudować owadom hotel. 
Na samym końcu książki znajdują się różne ciekawostki dotyczące Trzmieli oraz sprawdzian wiedzy, czyli kilka pytań dotyczących przeczytanej książki :)
Druga nasza nowość z tej serii to Miron W Pułapce.
Miron jest foką, która urodziła się na bałtyckiej plaży. Kiedy jego mamie skończył się pokarm, wróciła do morza, pozostawiając Mirona. Musiał on się od tej pory usamodzielnić. Pewnego dnia zaplątał się w starą sieć. Na szczęście weterynarze pracujący na Helu pomagają mu. 
Z tej książki dowiemy się, w jaki sposób dbać o plażę oraz jak zachować się w kontakcie z fokami. 
Pamiętam jak w tamtym roku byliśmy w fokarium właśnie na Helu i wtedy dopiero dotarło do mnie, jak wiele ludzie potrafią zrobić dla zdjęcia... Niestety nie patrząc na to co czują zwierzęta. 
Książki napisała Ewa Nowak. Piękne ilustracje zmalowała Anna Łazowska. Czcionka jest dość duża, a język prosty dla dzieci. 
Jak najbardziej polecamy całą serię Pomóż Mi Przetrwać. Bardzo pouczające książeczki. 

2 komentarze :

  1. Uwielbiam tego bloga, świetnie wszystko opisane, czekam na kolejne wpisy, pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka