Pachnące książeczki

Wiedzieliście o tym, że istnieją pachnące książeczki dla dzieci? To, że książki ogólnie pięknie pachną to wiadomo, ale mi chodzi o takie, w których trzeba potrzeć stronę, żeby poczuć jakiś zapach. 
Ja właśnie takie nabyłam do naszej biblioteczki 😍
Wcześniej nie wiedziałam o ich istnieniu i żałuję, bo są genialne! 

Mamy takie dwie, które nie dość, że czadowo pachną to jeszcze uczą kolorów.
Zacznijmy od tego, że książeczki są kartonowe i na każdej stronie znajdują się ilustracje w której poznajecie jeden kolor. Na drugiej stronie zgadujecie co kryje się pod obrazkiem. Jeśli potrzecie obrazek będziecie mogli skojarzyć kolor z zapachem. 

Odkryjecie tutaj 7 zapachów. Poznacie kolor zielony w ogrodzie, czerwony w przedszkolu, żółty w parku, brązowy w kuchni, biały w łazience oraz filetowy w pokoju. 
Na samym końcu książeczki znajdziecie ilustracje z zapachami, które towarzyszą Ci każdego dnia. Będziecie mieli za zadanie połączyć je z odpowiednimi kolorami. 
Tutaj również odkryjecie 7 zapachów. Poznacie kolor fioletowy, biały, żółty, różowy, zielony oraz pomarańczowy. Na samym końcu książki znajdziecie wszystkie zapachy, które poznałeś w tej książce. Będziecie łączyć je z odpowiednimi kolorami🙂 
Dla mnie bomba! Niektóre zapachy zaskakują 😅
Polecamy mieć je w dziecięcych biblioteczkach. 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

SzaroKolorowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka